Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

VII Konkurs Makijażu Artystycznego - "Niech żyje bal".

Plakat promujący konkurs

Konkurs Makijażu Artystycznego realizowany jest cyklicznie.
Temat tegorocznej edycji konkursu to: „Niech żyje bal”.
Motywujemy do podejmowania wyzwań, rozwijania pasji, zainteresowań i talentów oraz do pobudzania kreatywności zawodowej.
Termin i miejsce: 13 grudnia 2023 r.,
Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Św. Antoniego 47, 97-200 Tomaszów Mazowiecki.
Godzina 10.00 – 13.00.
Konkurs jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu tomaszowskiego.
We współzawodnictwie może wziąć udział każdy uczeń szkoły ponadpodstawowej interesujący się zagadnieniami związanymi z branżą kosmetyczno-fryzjerską, a w szczególności makijażem i charakteryzacją.

VII Konkurs Makijażu Artystycznego w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego - relacja.

W środę, 13 grudnia 2023 roku, w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się siódma edycja Konkursu Makijażu Artystycznego. W tym roku udział wzięło siedem uczestniczek z pięciu tomaszowskich szkół ponadpodstawowych: Weronika Tkaczyk z II LO, Oliwia Sobiesiak z ZSP nr 1, Nadia Bartmańska z ZSP nr 2, Julia Kącka, Klaudia Stępińska i Zuzanna Kołkiewicz z ZSP nr 6 i Nadia Przywara z ZSP nr 8. Każdej uczestniczce towarzyszyła modelka i zadaniem było wykonanie makijażu na modelce inspirując się tematem „Niech żyje bal”.

Prace oceniała komisja konkursowa w składzie: Cezary Klimek - dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim przewodniczący jury, członkowie komisji: Dorota Ignasiak – dyrektor Powiatowego Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim, Ewa Radziewicz – ekspert ds. kreowania wizerunku, Katarzyna Gabryszewska-Wiernicka - właściciel Kosmetycznego Centrum Szkoleniowego ASMARA. Do jury zaproszony został również Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

Komisja konkursowa oceniała nie tylko makijaż, ale zwracała uwagę również na strój i fryzurę.

Wypowiedź Pana Starosty Mariusza Węgrzynowskiego:

„Szanowni Państwo, drogie dziewczęta, wyglądacie po prostu cudnie. Pierwszy raz uczestniczę w takim konkursie, w takiej rywalizacji, która tak naprawdę rywalizacją nie jest, bo tutaj prezentujecie swoje postrzeganie danej osoby, swój pewien pomysł na to, jak pięknie wyglądać, jak być zapamiętanym i przede wszystkim, jak się dobrze w tym wyglądzie, czuć, bo wiemy, że kobiety muszą czuć, odpowiedni ubiór, odpowiednią atmosferę, żeby całość zagrała. W przypadku mężczyzn jest troszeczkę inaczej, prawda? panie Dyrektorze, my jesteśmy tak inaczej skonstruowani, mniej wymagający sami od siebie. Jesteście naprawdę piękne i każda prezentacja zasługuje na oddzielną pochwałę i bez względu na to, jak komisja oceni, dla mnie wszystkie jesteście na pierwszym miejscu, tak że ja Wam serdecznie gratuluję tego pomysłu, który macie, bo to jednak trzeba z siebie wydobyć pewien pomysł, później go przełożyć i to jeszcze na osobę towarzyszącą, która reprezentuje daną propozycję. I myślę, że to jest taka zdrowa rywalizacja. To jest coś pięknego. Są dzisiaj sytuacje, gdzie widzimy młode dziewczęta uprawiająca chociażby boks. Ja jestem temu przeciwny. Tak samo, jeśli chodzi o różnego rodzaju walki w tych klatkach MMA, to nie ma nic wspólnego ze zdrową rywalizacją. Tam jednak dochodzi często do utraty zdrowia, a nawet życia. To, w czym dzisiaj się tutaj widzicie, jest czymś pięknym, wspaniałym. Ja jeszcze raz serdecznie Wam gratuluję, dziękuję bardzo komisji za to, że chce poświęcić swój czas i chce w tym współuczestniczyć, co jest dla Was interesujące i mam nadzieję, że w kolejnych edycjach będzie Was jeszcze więcej i te pomysły będą się pojawiać coraz nowsze, bardziej oryginalne i pokazujące, że ten potencjał tutaj wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych, młodzieży, która przyjeżdża nie tylko z terenu miasta Tomaszowa i gmin powiatu tomaszowskiego, ale również z innych powiatów, będzie to taka forma prezentacji i ona będzie w kolejnych latach mocno rozpoznawalna jeszcze dalej, w innych miejscowościach i jesteście, można powiedzieć, takimi ambasadorkami czegoś dobrego, czegoś, co trzeba popierać, wspierać i nam, mężczyznom daje tą satysfakcję, że mamy piękne, cudowne, najładniejsze kobiety, jakie mogą w ogóle tutaj być. Dziękuję bardzo.” – pochwalił wszystkie uczestniczki konkursu Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

Komisja konkursowa przyznała dwa równorzędne pierwsze miejsca i jedno drugie miejsce. I miejsce Julia Kącka i Zuzanna Kołkiewicz – obie uczennice z ZSP nr 6. Drugie miejsce zajęła Weronika Tkaczyk z II LO. Każda z uczestniczek otrzymała dyplom. Wręczone zostały nagrody.

Pan Dyrektor Cezary Klimek na zakończenie zaprosił już na VIII edycję Konkursu Makijażu Artystycznego, która odbędzie się w przyszłym roku.

https://powiat-tomaszowski.pl/aktualnosci