Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Bursa SWŁ wydarzenia w roku szkolnym 2023/2024

Wybory do Młodzieżowej Rady Bursy

19.09.2023r. odbyły się demokratyczne wybory do Młodzieżowej Rady Bursy, Rady Wolontariatu oraz sekcji zainteresowań działających w placówce: porządkowej i kulturalno –oświatowej .

Wyłoniony w drodze tajnego głosowania Zarząd będzie reprezentował ogół mieszkańców przez cały rok szkolny 2023/2024.

MŁODZIEŻOWA RADA BURSY

Przewodniczący: Krzysztof Reczulski

Wiceprzewodniczący: Kacper Luchowski

Skarbnik: Michalina Idziak

Członkowie:  Anita Dzięcioł, Julia Turoboś, Maria Adamska

Opiekun: p. Katarzyna Sobolewska

SEKCJA KULTURALNO-OŚWIATOWA

Przewodnicząca: Krzysztof Reczulski

Z-ca: Nikola Piętka

Członkowie: Antonina Martyka, Klaudia Kulka, Valeria Kravets, Oliwia Wiśniewska

Opiekun: p. Emilia Prockiw

SEKCJA PORZĄDKOWA

Przewodnicząca: Michalina Idziak

Z-ca: Maria Adamska

Członkowie: Oliwia Kośka, Maja Redlicka, Marcin Kucharski, Martyna Śmigiel, Aleksandra Cuper, Julia Turoboś

 Opiekun:  p Dorota Tarka, p. Agnieszka Bernaciak

RADA WOLONTARIATU

Przewodnicząca: Julia Turoboś

Z-Ca: Martyka Antonina, Klaudia Kulka

Członkowie: Iga Turoboś, Oliwia Sobiesiak, Klaudia Guzek, Ania Kowalczyk, Agata Stańczyk, Kacper Matera, Wiktor Wnętrzak

Opiekun: p. Katarzyna Sobolewska


 

11.06.2024 r. - Piknik z okazji zakończenia roku szkolnego w Bursie SWŁ.

Piknik z okazji zakończenia roku szkolnego w Bursie SWŁ.Piknik z okazji zakończenia roku szkolnego w Bursie SWŁ.Piknik z okazji zakończenia roku szkolnego w Bursie SWŁ.

9.04.2024 r. - Spotkanie poświęcone profilaktyce raka piersi.

W dniu 09.04.2024r w Bursie odbyło się spotkanie poświęcone profilaktyce raka piersi. Prelekcję przeprowadziła p. Kinga Krawczyk z Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Tomaszowie Mazowieckim.

Spotkanie - profilaktyk raka piersi Spotkanie - profilaktyk raka piersi

 Spotkanie - profilaktyk raka piersi  Spotkanie - profilaktyk raka piersi

Dzień Kobiet w Bursie SWŁ

Dzień Kobiet  Dzień Kobiet  Dzień Kobiet

X Turniej w Warcaby klasyczne o tytuł Mistrza Bursy 2023/2024.

27.02.2024 r.

warcabywarcabywarcabywarcaby

27.02.2024 Turniej w Ping-ponga.

ping pongping pong

Grudniowe działania w Bursie SWŁ.

Przedświąteczna wizyta w DPS .

W dniu 20.12 2023 przedstawiciele Młodzieżowej Rady Bursy odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej przy ul Polnej w ramach akcji Klubu Żonkila. Wizyta związana była z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Były występy, życzenia, kartki oraz słodkości. Przygotowane przez młodzież dekoracje zostały przekazane mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej. Spotkanie przebiegło w miłej, świątecznej atmosferze.

Konkurs plastyczny pt. ,,Najpiękniejsza bombka bożonarodzeniowa".

Nagrodzone i wyróżnione prace uczestników konkursu plastycznego pt. ,,Najpiękniejsza bombka bożonarodzeniowa".

Najpiękniejsza bombka bożonarodzeniowaNajpiękniejsza bombka bożonarodzeniowaNajpiękniejsza bombka bożonarodzeniowa

Przeświąteczne pieczenie pierników w Bursie SWŁ

Pieczenie pierników.Pieczenie pierników.Pieczenie pierników.

Narodowe Święto Niepodległości - uroczysta akademia w Bursie SWŁ w Tomaszowie Mazowieckim.

9 listopada 2023 r. w Bursie SWŁ odbył się wieczór poetycko-muzyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Chcąc uczcić 11 listopada jako miłość do ojczyzny, walkę o wolność, symbol wiary i zwycięstwa, wychowankowie stworzyli niepowtarzalny klimat tego wyjątkowego dnia. Podniosłość uroczystości jak również poszanowanie dla wartości, o jakie walczyli nasi przodkowie, na długo pozostaną w naszej pamięci.

3.11.2023 r. Członkowie społeczności ZSIPOWŁ w Tomaszowie Mazowieckim zadbali o grób - znanego tomaszowskiego lekarza, społecznika i filantropa – Jana Serafina Rodego.

Listopadowy miesiąc to czas w którym wspominamy tych, którzy odeszli.
Wspominamy również tych których już nie ma, a którzy zasłużyli swoją służbą i pomocą dla innych i są ciągle w naszej pamięci. Dlatego członkowie społeczności ZSIPOWŁ w Tomaszowie Mazowieckim postanowili zadbać o grób - znanego tomaszowskiego lekarza, społecznika i filantropa – Jana Serafina Rodego. Z jego inicjatywy w roku 1886 rozpoczęto budowę szpitala miejskiego w Tomaszowie Mazowieckiego, w którym obecnie mieści się nasza placówka.
 
Zdjęcie na cmentarzu Zdjęcie na cmentarzu Zdjęcie na cmentarzu Zdjęcie na cmentarzu

25.10.2023 r. "Otrzęsiny".

Środowy wieczór 25.10 2023r. nie należał w naszej Bursie do zwyczajnych. Tego dnia Młodzieżowa Rada Bursy oficjalnie przyjęła nowych wychowanków do społeczności Bursy. Impreza zwana potocznie „Otrzęsinami” przebiegała w tym roku pod hasłem „Wesele”. W trakcie zabawy zawodnicy musieli udowodnić, że są gotowi stać się pełnoprawną częścią społeczności Bursy. Na zakończenie uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę oraz otrzymali z rąk pana dyrektora pamiątkowy dyplom. Gratulujemy!

28.09.2023 r. Dzień Chłopaka

 28 września z okazji Dnia Chłopaka reprezentantki damskiej części Bursy złożyły najserdeczniejsze życzenia swoim kolegom, wychowawcom oraz panu dyrektorowi. Najważniejszą jednak niespodzianką była pyszna pizza, która przy niekończących się rozmowach zintegrowała bursową społeczność.

Dzień chłopakaDzień chłopaka

Dzień chłopakaDzień chłopaka

 

27.09.2023 r. Spotkanie z kuratorem

spotkanie z kuratorem

W dniu 27.09.2023r młodzież naszej bursy uczestniczyła w spotkaniu z panią kurator Emilią Kałużyńską. Tematem spotkania była odpowiedzialność karna osób małoletnich w świetle prawa karnego. Pani kurator w ciekawy i interesujący sposób przedstawiła i podała liczne przykłady, w których młodociani podlegają przepisom prawnym. Zwróciła szczególną uwagę, że każdy kto popełnia czyn zabroniony przez ustawę po ukończeniu 17 roku życia podlega z art. 10 odpowiedzialności karnej. Czyny popełnione przez osoby małoletnie nie są przestępstwem. Dowiedzieliśmy się, że wiek w żaden sposób nie chroni nas przed odpowiedzialnością karną, gdyż są różne możliwości reakcji prawnej, na zbrodnie i występki popełniane przez osoby nieletnie, które nie mogą czuć się bezkarnie. Na koniec spotkania gromkimi brawami podziękowaliśmy p. kurator za cenne wskazówki i informacje prawne.