Technik elektroniki i informatyki medycznej 311411
Oznaczenie i nazwa kwalifikacji:
MED.07. Montaż i eksploatacja urządzeń elektronicznych i systemów informatyki medycznej.
Egzamin zewnętrzny, organizowany w szkole przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną
Uzyskany dokument:
Świadectwo ukończenia szkoły policealnej, dyplom potwierdzający kwalifikacje
w zawodzie technik elektroniki i informatyki medycznej wraz z suplementem w języku polskim i angielskim zgodnym z Europass potwierdzającym kwalifikacje uznawane w całej Unii Europejskiej.
Formy kształcenia: dzienna lub stacjonarna
Szkoła Policealna
Czas kształcenia: 4 semestry (2 lata)
Zadania zawodowe:
- obsługa elektronicznego i informatycznego sprzętu wykorzystywanego w medycynie, kontrola jego funkcjonowania oraz serwisowanie;
- instalowanie i uruchamianie elektronicznej aparatury medycznej;
- współdziałanie w zespołach diagnostyczno-terapeutycznych w czasie badań i zabiegów;
- nadzorowanie i kontrolowanie pracy sprzętu i elektronicznej aparatury stosowanej do badań i zabiegów;
- wykonywanie pomiarów i testowanie elektronicznej aparatury medycznej przed dopuszczeniem do użytku i innych obowiązków.
Szanse i możliwości:
Osoba wykonująca zawód technika elektroniki i informatyki medycznej przygotowana jest do wykonywania wielu zadań, posiada kompetencje, które obejmują m.in. znajomość budowy aparatury elektrokardiologicznej (EKG), ultrasonograficznej (USG) czy elektroencefalograficznej (EEG), komputerowe wspomaganie diagnostyki i terapii, baz danych, a także techniki obrazowania w medycynie (np. komputerowa tomografia rentgenowska). Wykorzystuje w swojej pracy zarówno wiedzę i umiejętności z zakresu informatyki, elektroniki, jak i elektrokardiologii znajdując dla nich zastosowanie w medycynie.
Zatrudnienie:
Absolwenci kierunku technik elektroniki i informatyki medycznej są zatrudniani m.in. przez podmioty lecznicze wykorzystujące w swych usługach skomputeryzowaną aparaturę medyczną a także znajdują zatrudnienie w zakładach naprawy sprzętu medycznego, pracowniach informatyki medycznej, również w przedsiębiorstwach produkujących sprzęt elektroniczny i aparaturę medyczną.
Nabór do Szkoły Policealnej trwa przez cały rok.