Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Bezpłatne szkoły i kursy zawodowe
 • Czas trwania nauki - 1,5 roku. Szkoła bezpłatna.
 • Czas trwania nauki - 2 lata. Szkoła bezpłatna.
 • Czas trwania nauki - 2 lata. Szkoła bezpłatna.
 • Czas trwania nauki - 2 lata. Szkoła bezpłatna.
 • Czas trwania nauki - 1 rok. Szkoła bezpłatna.
 • Czas trwania nauki - 1 rok. Kurs bezpłatny.
 • Czas trwania nauki - 1 rok. Kurs bezpłatny.
 • Czas trwania nauki - 1 rok. Kurs bezpłatny.
 • Czas trwania nauki - 2 lata. Szkoła bezpłatna.
 • Czas trwania nauki - 2 lata. Szkoła bezpłatna.
 • Czas trwania nauki - 2 lata. Szkoła bezpłatna.
 • Czas trwania nauki - 2 lata. Szkoła bezpłatna.
 • Czas trwania nauki - 2 lata. Szkoła bezpłatna.

Biblioteka

Godziny pracy BIBLIOTEKI :

poniedziałek                       13.00 – 16.30

wtorek                                14.30 - 16.30

   środa                                  13.00 – 16.30

czwartek                             14.30 – 16.30

piątek                                  12.00 – 14.00

 ostatnia sobota w miesiącu    10.00 – 12.00


Bibliotekarze: mgr Monika Zając

                                                                                                         mgr Iwona Gawron

 


Podręczniki dla KKZ Wykonywanie kompozycji florystycznych

i abc florystykiABC florystyki

Anna Nizińska

Hortpress Warszawa 2008

Ta książka to rodzaj florystycznego elementarza dla osób pragnących zawodowo lub amatorsko związać swą działalność z tą dziedziną twórczości, gdzie „tworzywem" są rośliny. Ta książka uczy m.in. postępowania z materiałem roślinnym, zasad kompozycji i doboru barw, materiałoznawstwa roślinnego, histori bukieciarstwa, podstaw botaniki i fizjologii roślin.

 

large 1 803564e94028Bukieciarstwo i dekoracje roślinne

Anna Nizińska

Hortpress Warszawa 2004

Podręcznik w sposób przystępny i zrozumiały prezentuje wiadomości z teorii florystyki. Zawiera wiele praktycznych wskazówek, dotyczących aranżacji roślinnych oraz zasad postępowania z roślinami, a więc przyda się także osobom pracującym w kwiaciarni. Z wiedzy w nim zawartej mogą z pewnością skorzystać także osoby nieprofesjonalnie zajmujące się kwiatami. Książka zawiera 82 kolorowe zdjęcia oraz 94 rysunki pomocnicze ilustrujące style komozycji roślinnych, sposoby ich układania i mocowania oraz przykłady dekoracji na specjalne okazje.

 


  Podręcznik dla asystentek i higienistek stomatologicznych 

podrecznik dla asystentek i higienistek stomatologicznychPodręcznik dla asystentek i higienistek stomatologicznych 

Zbigniew Jańczuk

Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2011

Celem autorów podręcznika jest przygotowanie higienistek i asystentek do profesjonalnego wykonywania zawodu Zadaniem higienistki jest prowadzenie profilaktyki, bez bezpośredniego udziału lekarza stomatologa, często pod jego odległym nadzorem, zadaniem zaś asystentki - czynny udział w wykonywaniu zabiegów w gabinecie stomatologicznym. Te dwa zawody - nawet w dobie reformy służby zdrowia - mają zapewnioną przyszłość. . Uaktualniono tu wiadomości, dotyczące materiałów i leków stomatologicznych, rozszerzono rozdział poświęcony radiologii stomatologicznej, zwracając szczególną uwagę na ochronę przed promieniowaniem. Szczegółowo omówiono zasady bezpieczeństwa pracy w gabinecie stomatologicznym, a także aktualne przepisy i regulacje prawne, dotyczące pracy higienistek i asystentek stomatologicznych.

stomStomatologia zachowawcza z endodoncją
Zbigniew Jańczuk

 Wydawnictwo Lekarskie PZWL 2014

Jest to zmienione i rozszerzone wydanie znanego i cenionego przez studentów podręcznika z zakresu stomatologii zachowawczej i endodoncji.
W obecnym wydaniu znajdziemy:
- nowy rozdział poświęcony izolacji pola zabiegowego,
- na nowo opracowane rozdziały dotyczące leczenia endodentycznego oraz materiałów stosowanych w leczeniu zachowawczym,
- opis technik i metod wykorzystywanych w stomatologii do diagnostyki, leczenia i profilaktyki,
- zagadnienia dotyczące chorób niepróchniczych zębów, próchnicy, chorób miazgi i tkanek okołowierzchołkowych, resorpcji zębów, zakażeń ogniskowych,
- gerostomatologii.


 Podręczniki dla technik usług kosmetycznych

1363265995Kosmetyka stosowana

Joanna Dylewska-Grzelakowska

WSiP Warszawa 2010

Książka zawiera podstawowe wiadomości na temat technik wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych w gabinecie kosmetycznym i poparte teorią budowy anatomicznej człowieka w zakresie niezbędnym kosmetyczce w codziennej pracy. Do opisu zabiegów dodano wskazania i przeciwwskazania wynikające ze stanu zdrowia pacjenta. Książka jest również cennym źródłem wiedzy] z zakresu ziołolecznictwa, elektrolecznictwa, światłolecznictwa oraz chirurgii estetycznej i plastycznej. Zawiera wiadomości na temat profesjonalnych preparatów kosmetycznych stosowanych do makijażu. Omawia specyfikę pracy w gabinecie kosmetycznym z uwzględnieniem marketingu i kalkulacji usług.

 

kosmetologia podstawy podrecznik do nauki zawodu technik uslug kosmetycznych 1Kosmetologia – podstawy

Magdalena Kaniewska

WsiP Warszawa 2011

W książce omówiono zagadnienia związane z budową skóry i jej przydatków, rodzajami cery i ich pielęgnacją, a także problemami skóry starczej i wrażliwej ze zmianami naczyniowymi. Zostały opisane metody diagnostyki skóry, wpływ czynników zewnętrznych, hormonów i odżywiania na skórę. Omówiono różne metody pielęgnowania skóry w gabinecie kosmetycznym oraz substancje czynne wykorzystywane do produkcji kosmetyków. Sporo miejsca poświęcono wadom i schorzeniom skóry, jak np. nadmierne owłosienie, cellulit, rozstępy, otyłość, zaburzenia barwnikowe, blizny, nadmierna potliwość. W ostatnim rozdziale omówiono zagadnienia chirurgii plastycznej i estetycznej. Po każdym rozdziale zamieszczono pytania i zadania kontrolne. Na końcu  wykaz literatury oraz skorowidz najważniejszych pojęć.


 Podręczniki dla opiekun medyczny

e 08tjOpiekun medyczny w praktyce

Elżbieta Szwałkiewicz

Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2013

Książka jest doskonałym przewodnikiem po nowoczesnych metodach i narzędziach pracy niezbędnych w pielęgnowaniu osób chorych i niepełnosprawnych. Autorzy zwracają szczególną uwagę na zastosowanie w procesie pielęgnowania nowoczesnego sprzętu wspomagającego, środków pomocniczych i technologii medycznych. W publikacji zwrócono uwagę na właściwe podejście do udzielania pomocy podopiecznym- pełne troski pielęgnowanie i usprawnianie oraz kompensowanie utraconej sprawności za pomocą sprzętu wspomagającego i technologii medycznych.
Omówiono:
- zagadnienia etyczne
- organizację warunków pracy
- planowanie i dokumentowanie opieki
- wybrane techniki pielęgnacyjne, w tym bezpieczne podnoszenie i przemieszczanie pacjenta
- zapobieganie zakażeniom oraz skutkom długotrwałego unieruchomienia.

opieka nad osobami przewlekle chorymi w wieku podeszlym i niesamodzielnymi podrecznik dla opiekunow medycznychOpieka nad osobami przewlekle chorymi w wieku podeszłym i niesamodzielnymi

Dorota Talarska, Elżbieta Szwałkiewic, KatarzynaWieczorowska-Tobis

Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2013

W książce szczegółowo omówiono sposoby rozwiązywania problemów zdrowotnych i pielęgnacyjnych u pacjentów z różnymi schorzeniami przewlekłymi, niesamodzielnymi w wieku dojrzałym oraz w podeszłym wieku. Pierwsza część książki zawiera krótkie wprowadzenie z zakresu podstawowych pojęć dotyczących: opieki i pielęgnacji, modelu sprawowania opieki, zespołu terapeutycznego, potrzeb człowieka chorego oraz zakażeń szpitalnych. W drugiej części szczegółowo omówiono zasady pielęgnowania w różnych sytuacjach chorobowych oraz związanych z niesprawnością.
Książka adresowana jest przede wszystkim do osób kształcących się w zawodzie opiekun medyczny. Może być również przydatna dla pracowników socjalnych, asystentów osób przewlekle chorych oraz rodzinie.